Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

woda wchodząca pod tylną szybę 02FLkombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    omega2010, może jeszcze jaką siłą dokręcone...

    nie pamiętam
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

    Komentarz


    • #52
      Do Nurek:
      Przerabiałem ten temat ze swoją Octavią rocznik 2010
      Reklamacja w styczniu 2015r. została uznana - klapa do malowania
      Napisałem odwołanie od reklamacji bo chciałem dostać nową klapę - odpowiedź ze Skody Polska - "nie jesteśmy stroną w tej sprawie"
      Jest tylko jedna możliwość otrzymania nowej klapy, mianowicie ASO do której zgłosiło się szkodę i będzie ją naprawiać poprzez malowanie (szpachlowanie) musi stwierdzić mocne wżery w blasze.
      Jeśli stwierdzą, że poradzą sobie z naprawą to nic już nie zrobisz

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez chwieda
        Do Nurek:
        Przerabiałem ten temat ze swoją Octavią rocznik 2010
        Reklamacja w styczniu 2015r. została uznana - klapa do malowania
        Napisałem odwołanie od reklamacji bo chciałem dostać nową klapę - odpowiedź ze Skody Polska - "nie jesteśmy stroną w tej sprawie"
        Jest tylko jedna możliwość otrzymania nowej klapy, mianowicie ASO do której zgłosiło się szkodę i będzie ją naprawiać poprzez malowanie (szpachlowanie) musi stwierdzić mocne wżery w blasze.
        Jeśli stwierdzą, że poradzą sobie z naprawą to nic już nie zrobisz
        Aso powiedziało ze zgłosi reklamację do SAP jeżeli zrobię przegląd wg książeczki. Koszt takiego przeglądu to około 1300zł. (a można zrobić taki sam przegląd nawet większy samemu za 400zł) Po przeglądzie, ASO zgłosi reklamację a SAP, który pewnie odrzuci z powodu błędów proceduralnych czyli za późno zrobiony przegląd (a gwarancja na perforacje uzależniona jest regularnymi przeglądami) SAP zawsze szuka sposobu aby jak najwięcej odrzucić reklamacji . Dodatkowo zbliża sie czas na wymianę rozrządu, który w ASO też kosztuje majątek. Jeżeli nie wymienię to też będą mieli argument na odrzucenie podania
        Garbus jest zawsze uśmiechnięty

        Komentarz


        • #54
          chwieda, masz rację w 100%

          Nurek, no sorry domagasz się gwarancji a przeglądy poza ASO...

          już widzę jak Ty albo Twoja Firma robi takie prezenty

          ja na ASO SKODA POLMOT (Warszawa, Sokratesa 17b) ani jednego złego słowa nie mogę powiedzieć :!:

          dla mnie pro w 100%
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez LUKI
            chwieda, masz rację w 100%

            Nurek, no sorry domagasz się gwarancji a przeglądy poza ASO...

            już widzę jak Ty albo Twoja Firma robi takie prezenty

            ja na ASO SKODA POLMOT (Warszawa, Sokratesa 17b) ani jednego złego słowa nie mogę powiedzieć :!:

            dla mnie pro w 100%
            Też zgłaszałem do POLMOT ale Połczyńska 125. Przegląd wypadał mi w 6-12-2014 albo po 120kkm

            z klapa zgłosiłem się 19 -01-2015. ASO zrobiło dokumentacje potwierdzili perforacje. Zgłoszą do SAP jeżeli zrobię przegląd. Jaka mam gwarancję, że SAP chociaż spojrzy na reklamację bo auto miało przegląd po czasie. Dziwi mnie korelacja przeglądu mechanicznego (olej, filtry) z gwarancją na blachę. Wcześniej jak ASO robiło przeglądy to nie zauważyli rdzy mimo zaznaczenia w książęce ze sprawdzali blachę. Dam klapę do blacharza, zabezpieczy, oczyści. Wymienię uszczelkę pod wycieraczką i lampkami. W Felicji po 14 latach miałem zżartą klapę ale jeszcze w dobrym stanie funkcjonalnym (mimo braku ocynku). Uważam ze w octavii wytrzyma długo. Skoda od lat ma problem z klapami w swoich autach taki babol technologiczny
            Garbus jest zawsze uśmiechnięty

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Maicroft
              Zamieszczone przez Nurek
              (wypadał w grudniu 2014)
              A mnie dziwi, ze w ogole podeszli do tematu, bo termin wypada na dany miesiac/przebieg i koniec kropka, a nie miesiac czy dwa pozniej.
              Tak jak pisał Luki uważam, że nie zostałeś "olany" przez ASO. Przynajmniej zrobili dokumentację a mogli powiedzieć od razu że nic z tego nie będzie. Masz raczej duże szanse po wykonaniu przeglądu na naprawę pokrywy.

              Komentarz


              • #57
                Po tych tekstach o rdzewiejacych dwu latkach, rozebralem wczoraj klape i 3,5 letnim aucie. Czysto, ani grama rudej, nawet sladu, ze gdzies tam woda splywa.

                Popatrzylem tez do 9 letniej O2. Rowniez zero sladow.

                Moze biale nie przyciagaja wody 8)
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #58
                  chciałem podziękować osobom które opisały problem przedostania się wody do wnętrza klapy, dzięki Wam mam nową klapę , gdyby nie osoby które się tutaj udzielały nie zajrzał bym do wnętrza i nie zobaczył "zżeranej" od środka klapy, a jako że ze zgrzewów nie dało się usunąć rdzy wymieniono klapę na nową.

                  dla informacji samochód po gwarancji, ostatni przegląd w aso był 3 lata temu, więc do wszystkich którzy również mają ten problem proponuję składać reklamację pisemną oraz
                  lekturę tego artykułu
                  Byłe...:
                  Skoda S100L, rok produkcji: 1974
                  Skoda 120L, rok produkcji: 1988
                  Skoda Felicia, rok produkcji: 1995
                  Skoda Fabia I, rok produkcji: 2000
                  Skoda Octavia 1U, rok produkcji: 2005

                  Jest
                  Octavia 2, rok produkcji 2010

                  Komentarz


                  • #59
                    gdzie kupic taką uszczelkę?? szukam 2-gi dzień,,
                    The truth is out of there..

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez strabek
                      gdzie kupic taką uszczelkę?? szukam 2-gi dzień,,
                      ja taką kupiłem w ASO, dobrana po VIN kosztowała całe 4,50 zł ;-)

                      Komentarz


                      • #61
                        Dzięki
                        The truth is out of there..

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X